top of page
o359885v296_skv_Dampfkessel_1_edited.jpg

Buhar Kazanı

Universal tip serisindeki dört farklı kazan konstrüksiyonu ile, tek alev veya çift alev borulu kazan olarak, her buhar ihtiyacı için boşluksuz bir ürün paleti sunuyoruz.

Bosch buhar kazanları saatte 175 ila 55.000 kilogram güç aralığında proses ısısı üretir ve tüm uygulamalar için üniversal olarak kullanılabilir. Ürünlerin boyutlandırılması ve donanımı müşteriye özel biçimde çok çeşitli opsiyonlarla ve varyasyon olanaklarıyla gerçekleştirilir. Sonuç: Maksimum enerji verimliliği, kaynakların korunması ve en yüksek kullanılabilirlik. Bosch'un akıllı kumanda tekniği konforlu ve tam otomatik bir buhar kazanı işletimi sağlar.

o441168v305_p2_Universal_Dampfkessel_CSB_v1-label_v1.webp
 • 6 farklı kapasite seçeneği ile 0,5 - 16 bar basınç ve 300 - 5.200 kg/saat çıkış kapasitesi aralığında mevcut

 • Entegre baca gazı ekonomizörü ve helisel eşanjör boruları sayesinde %95,3'e kadar ulaşan verim

 • Farklı yakıt tipleri ve birden fazla yakıt ateşleme sistemi (sıvı, gaz yakıt, biyogaz, hidrojen) ile kullanılabilmesi amacıyla çok yönlü tasarıma sahiptir

o441173v305_p2_Universal_Dampfkessel_U-MB_v1-label_v1.webp
 • Düşük ile orta seviye buhar talebi için 16 bar'a kadar 200 - 2.000 kg/saat çıkış kapasitesi aralığına sahip üç geçişli kazan

 • Kompakt yapısı sayesinde daha az yer kaplar

 • Entegre baca gazı ekonomizörü sayesinde yüksek seviyede verimlilik

o441171v305_p2_Universal_Dampfkessel_UL-S_UL-SX_v2_label_v1.webp
 • Düşük işletim maliyetleri ve emisyonlar için 1.250 ila 28.000 kg/saate kadar tüm kapasitelerde çok yüksek verimlilik

 • Müşteriye özel donanımlara ve geleceğe dönük teknolojiye sahip tam sistem donanımı

 • Çok kez kanıtlanmış "Made in Germany" tasarımı, uzun ömürlü ve kolay bakım imkanı

o441134v305_p2_Universal_Dampfkessel_ZFR_ZFR-X_v2-label_v1.webp
 • Tüm kapasite aralığında çok yüksek verimlilikle 18.000 ile 55.000 kg/saat için çift külhanlı kızgın buhar kazanı

 • Çok değişken buhar gereksinimleri için güvenilir çözüm

 • Projeye özel donanım ve opsiyonel bileşenler, örneğin sıcak buhar üretmek için

Bosch Buhar Kazanı: Üstün Performans ve Verimlilik

Bosch Termoteknoloji, uzun yıllara dayanan deneyimi ile farklı sektörler ve kullanıcı ihtiyaçları için benzersiz çözümler sunarak kullanıcıları yüksek performans, enerji verimliliği ve kapsamlı servis portföyü ile buluşturmaktadır. Bosch buhar kazanları gıda ve içecek endüstrisi, ilaç üretimi veya enerji sektörü gibi oldukça farklı ve zengin bir uygulama alanı portföyünde, müşterilere özel enerji çözümleri sunmaktadır. Son teknoloji sistemlerimizde, tüm bileşenlerin birbirine en iyi şekilde uyumunu sağlamak için özenle çalışarak maksimum işletme verimliliğini sağlamak için çözümler geliştirmekteyiz. Kapsamlı ürün portföyümüzün yanı sıra bütüncül bir anlayışla planlama desteğinden projelendirmeye kadar global bir servis imkanı sunmaktayız. Müşterilerimiz proje temelli çözümlerimizden, gelişmiş ürünlerimizden ve endüstriyel kazan tekniği alanındaki kapsamlı bilgi birikimimizden faydalanmaktadırlar.

Bosch Endüstriyel Buhar Kazanı İle Maksimum Enerji Tasarrufu

Bosch buhar kazanı sistemleri, yılda 1.500’den fazla üretimin yapıldığı yüksek teknolojiye sahip Almanya ve Avusturya’daki modern üretim tesislerinde geliştirilmektedir. Yenilikçi üretim tesislerimizde hem buharlı kazan sistemleri hem de buhar kazanı ekipmanları üretilmektedir. Bosch Termoteknoloji ticari ve endüstriyel ürünler içerisinde buhar kazanlari, 175 kg/saat ile 55.000 kg/saat aralığında çalışan ürünlerden oluşturmaktadır. Modüler kazan sistemlerimiz münferit olarak da kullanılabilmelerinin yanı sıra, geleneksel kazanlara kıyasla %25 oranında maliyet tasarrufu sağlayarak işletmeniz için yüksek performansı enerji verimliliği ile buluşturur. Kazanların yanısıra diğer sistem elemanlarının da mükemmel uyumu ve kontrolü ile sistem verimi ve güvenliği en üst düzeye çıkarılır. Örneğin standart bir ekonomizörden sonra kullanılacak paslanmaz çelik ek bir ekonomizör ile yoğuşmalı kazan verimliliği buhar kazanı sistemine taşınmış olur. Yakıt tüketimini azaltmaya ek olarak ise, buhar kazanı sistemlerimiz su, kimyasal ve elektrik enerjisi tüketimlerini de en aza indirerek minimum işletim maliyet ile çalışmaktadır.

Kompakt Tasarım, Yüksek Kullanılabilirlik

Bosch endüstriyel buhar kazanı, hızlı ısıtma ve yüksek seviye buhar kalitesi sağlamak için optimize edilerek dizayn edilmiştir. Diğer kazan tasarımları ile karşılaştırıldığında, Bosch buharlı kazan sistemleri yüksek buhar haznesi ile yüksek oranda su kapanmalarını ve tutulmasını en aza indirir. Hızlı ve güvenli çalışan bileşenlerden oluşan Bosch kazanlar, akıllı kumanda tekniği ile konforlu ve tam otomatik bir buhar kazanı işletimi sağlar. CSB buhar kazani modellerimizde, kazanın yenilikçi ve kompakt dizaynı ve ekonomik fonksiyonları öne çıkarken; üç geçişli alev/duman borusu kazanı olarak tasarlanan U-MB kazanın cömert boyutlarının, kalan buhar nemi üzerinde pozitif etkisi olur. Dolayısıyla, CSB ve U-MB orta ve küçük buhar kazanı ihtiyacını giderirken; UL-S - UL-SX buhar kazani modelleri orta ila yüksek kapasitede buhar ve ısı ihtiyacı için tercih edilmektedir.

Üstün Kaliteli Temel Donanım

Endüstriyel kazan sistemlerinin modül boyutları ve donanım özellikleri kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik olarak çeşitli opsiyonlarla sunulmaktadır. Silindir tipi kazana sahip yüksek kalitesi CSB, UL-S - UL-SX ve ZFR - ZFR-X modellerinin donanımı basınçlı gövde, kontrol ve güvenlik tekniği, brülör ünitesi, pompa modülü, terminal kutusu ve kumanda panosunu içerir. U-MB buhar kazani ise donatılmış ünite olarak monte edilmiş kazan, kontrol paneli ve düşük emisyonlu yakma sisteminden oluşmaktadır. Bosch Termoteknoloji buhar kazan modelleri, yüksek performans ile üstün kaliteyi bir araya getirerek ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmaktadır.

Bosch Termoteknoloji İle Uzman Servis Ağı

Bosch Termoteknoloji buharlı kazanları, üstün kalitede hizmet sunan konfor anlayışıyla geniş bir yetkili servis ağı ile bakım ve onarım imkanı sunmaktadır. Endüstriyel kazan sistemlerinin donanımı ve modülleri, kazan Bosch yetkili servisi uzmanlarının servis işlemlerini kolaylıkla uygulamalarını ve böylelikle Bosch kazan ürünlerinizi uzun yıllar güvenle kullanmanızı sağlamaktadır. Yıllık rutin kontrollerde en hızlı şekilde sizinle iletişime geçen Bosch Termoteknoloji kazan servisi, kazanınızın tüm emniyet kontrollerini, temizliğini ve bakımını eksiksiz yapmaktadır.

Bosch Termoteknoloji Buhar Kazanı Fiyatları

Bosch buharli kazan sistemleri yüksek verimlilik, üstün performans ve ihtiyaçlarınıza yönelik esneklik sunarak yenilikçi teknolojileri kullanıcılarla buluşturmaktadır. Yüksek basınçlı buhar kazanı modellerini değerlendirirken Bosch Termoteknoloji’nin sağladığı yüksek kalite buhar kalitesini değerlendirebilirsiniz. 

bottom of page