top of page
o359886v296_skv_Heisswasserkessel_2_edit

Sıcak Su ve Kızgın Su Kazanları

Kalitesini kanıtlamış Unimat yapı serisi yüksek bir verimlilikle hem ısı hem de sıcak su sağlar ve hem büyük hem de küçük güç aralıklarında tüm talepleri karşılar.

Bosch'un ısıtma ve kızgın su kazanı, 650 ile 38.000 kW arasındaki ısı ihtiyaçları için esnek biçimde kullanılabilir. Ürünlerin boyutlandırılması ve donanımı müşteriye özel biçimde çok çeşitli opsiyonlarla ve varyasyon olanaklarıyla gerçekleştirilir. Sonuç: Maksimum enerji verimliliği, kaynakların korunması ve en yüksek kullanılabilirlik. Bosch'un akıllı kumanda tekniği konforlu ve tam otomatik bir kazan işletimi sağlar.

 • %105'e varan çok yüksek verimle 650 - 25.000 kW aralığında son derece verimli ısıtma ısısı

 • Kolay kurulum ve etkili ısı kullanımı için kompakt tasarım

 • Esnek kullanım ve 50 °C'ye varan düşük dönüş suyu sıcaklıkları mümkündür

 • İşletme maliyetlerini ve emisyonları azaltmak için 750 ile 19.200 kW aralığında verimli ısıtma ve proses ısısı

 • Daha kolay kurulum ve hızlı ısıtma için kompakt tasarım

 • 190 °C'ye varan sıcaklıklara sahip endüstri ve sanayi alanları ile birleşik ısı ve güç sistemlerinde esnek kullanım imkanları

 • Çok yüksek verim değerlerine sahip 820 ile 18.300 kW çıkış gücü aralığına sahip yüksek basınçlı kızgın su kazanı

 • 225 °C'ye kadar sıcaklık düzeylerine sahip işletme endüstrileri ve bölgesel ısıtma ağları için esnek kullanım imkanı

 • Müşteriye özel tasarım ve geleceğin teknolojisi

 • Çok yüksek verim değerlerine sahip 820 ile 18.300 kW çıkış gücü aralığına sahip yüksek basınçlı kızgın su kazanı

 • 225 °C'ye kadar sıcaklık düzeylerine sahip işletme endüstrileri ve bölgesel ısıtma ağları için esnek kullanım imkanı

 • Müşteriye özel tasarım ve geleceğin teknolojisi

Kızgın Su ve Sıcak Su Kazanı Nedir?

Bosch Termoteknoloji olarak endüstriyel kazan üretiminde dünya çapında ulaştığımız lider konumumuz, köklü bir geçmişe ve yılların verdiği bir deneyime dayanmaktadır. 1865 yılında ufak bir kazan imalathanesinde Loos adıyla başlayan serüvenimiz ile bugün 140’tan fazla ülkeye 115.000’den fazla kazan sistemi ulaştırmaktayız. Endüstriyel kazanların üretimini Gunzenhausen (DE) ve Bischofshofen (AT) tesislerinde üstün teknoloji ile gerçekleştirerek yüksek kaliteye sahip, güvenilir ve enerji verimliliği sağlayan ürünler geliştirmekteyiz. 650 ile 38.000 kW aralığında esnek olarak farklı ihtiyaçlara yönelik ısı ihtiyacını karşılayan Bosch sıcak su ve kızgın su kazanı ürünleri, kullanıcıların tercihlerine yönelik çok çeşitli seçeneklerle sunulmaktadır. Bu sayede maksimum enerji verimliliği ile doğal kaynakları koruyarak, kullanıcılar için yüksek kullanılabilirlik imkanı sağlamaktadır.

Bosch Sıcak Su Kazanları İle Yüksek Performans ve Verimlilik

Sicak su kazani modellerimizde kullanıcılarımıza mükemmel kazan dairesi bileşenleri ile düşük enerji tüketimi ve düşük emisyon sağlayarak yüksek verimlilik imkanı sunmaktayız. Bu sayede, yenilikçi teknolojilerle üretilen kazanlarımız geleneksel cihazlarla karşılaştırıldığında %25’e varan bir maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Su kazanı ürünlerimiz, çok yakıtlı ateşleme ile yakıt değiştirerek %40’a kadar ve ateşlemeyi optimize ederek %4’e varan bir verimlilik sunmaktadır. Bosch Termoteknoloji olarak, geliştirdiğimiz akıllı sistem kontrolü ve yüksek modülasyon aralığı ile gereksiz soğumaların önünü keserek çalıştırma esnasında ön havalandırmada yaşanan enerji kaybını ortadan kaldırmaktayız. Böylece, tüm kızgın su ve sıcak su kazanları yüksek verimlilik ve enerji tasarrufu sağlayarak hem kullanıcı maliyetini en aza indirmekte hem de doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktadır.

Kullanıcı İhtiyaçlarına Hitap Eden Bir Sistem Tasarımı

Farklı sektörler için çeşitli kullanım alanları olan sıcak su kazanı ürünlerimiz, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve kullanım alanının çeşitliliğine göre, kişiye özel olarak dizayn edilebilme esnekliğine sahiptir. UT-L modelimiz, 3 geçişli konstrüksiyon ile farklı boyutlarda kullanıma sunulur ve kaskad amacıyla çok kazanlı tesisatlarda kolaylıkla kullanılabilir. Hastane, yurt, ofis gibi farklı alanlarda kullanılan UT-L yoğuşmalı kazan modelinin ısı ve güç sistemlerinde son derece esnek kullanım imkanı vardır. UT-M gibi çok yönlü su ısıtma kazanı ürünlerimiz ise, çok çeşitli sektörlerde endüstriyel ve ticari ısıtma sistemlerinde mükemmel uyumla kullanılmaktadır. Bosch Termoteknoloji kullanıcıların ihtiyaçlarını ve taleplerini ön planda tutarak, onlara en uygun sistemin geliştirilmesi için çalışmaktadır. Bu prensiple üretilen Bosch kazan ürünleri, kolaylıkla isteklerinize göre değişkenlik göstererek sizin için en verimli çözümü üretecek şekilde tasarlanır. Yüksek basınçlı kızgın su kazanı modelleri genel olarak orta ve yüksek ısı ihtiyacını gidermek için kullanılabilirken, UT-HZ sıcak su kazanı uzaktan ısı üretimi ve işleme endüstrileri gibi çok büyük miktarda ısı ihtiyacı gereken alanlar için tercih edilebilir.

Bosch Kazan Servisi

Endüstriyel kazan sistemlerinde yenilikçi ve son teknolojiden faydalanarak yüksek verimli ürünler geliştiren Bosch Termoteknoloji, kaliteli ürülerini yetkin servis ağıyla birleştirerek müşterilerine konforlu bir deneyim sunmayı vaat etmektedir. Sıcak su kazanı cihaz bileşenlerinin kolay kullanımı ile, Bosch kazan servisi bakım ve onarım işlemlerini rahatlıkla yapmaktadır. Bu sayede, Bosch sıcak su ve kızgın su kazanınızı sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kazan Bosch yetkili servisi ekibi, ürününüzün kontrollerini ve bakımını üstün güvenlik önlemleri ile yaparak en zorlu koşullarda bile tesisinizin güvenliğini sağlamaktadır. Bosch kazan servisi, devreye almadan uzaktan analize kadar eksiksiz bir servis yelpazesi sunarak dilediğiniz her konuda size destek olmaktadır.

Bosch Sıcak Su Kazanı Fiyatları

Bosch Termoteknoloji, farklı sektörler ve kullanıcı ihtiyaçları için geliştirdiği sistem çözümleri ile yüksek performans, enerji verimliliği ve kapsamlı bir servis ağı sunmaktadır. Kızgın su kazanı ve sıcak su kazanı ürünlerinde yenilikçi teknolojileri konfor ile buluşturan Bosch, kullanıcılar için yüksek kullanılabilirlik imkanı yaratmaktadır. 

bottom of page